Vernisáž fotografií U tetičky na dědině

12.3.  15:00

Výstava fotografií z příměstských táborů Moje Slovácko aneb u tetičky na dědině 2019 ve skanzenu Rochus

Letní příměstské tábory Moje Slovácko aneb u tetičky na dědině, které probíhají v duchu slováckých tradic a řemesel ve skanzenu Rochus, se stále těší velké oblibě a všechny turnusy bývají beznadějně obsazeny již několik minut od zpuštění rezervace. Boršická chalupa se poslední čtyři roky rozeznívá smíchem dětí a tetiček na osmi turnusech. A čím je tento tábor tak výjimečný a liší se od ostatních? Děti se seznamují s tradičním životem na vesnici. Životem bez moderních technologií, chytrých telefonů, televize a internetu. Učí se různá řemesla, pomáhají s přípravou svačinek v podobě pečení chleba v hliněné peci, stloukání másla ze smetany, výroby marmelády, pečení buchet v kamnech a další. Zkouší si výrobu hliněných cihel, keramiku, a jiné rukodělné činnosti. Nechybí ani odpolední siesta na půdě v seně, převlékání do krojů, chůze na chůdách, cvrnkání kuliček a spousta dalších zábavných aktivit.

Pokud vás zajímá, jak to na takovém táboře vypadá, tak si rozhodně nenechte ujít výstavu fotografií z loňského léta. Tu budete mít možnost zhlédnout v komunitní kavárně Cafe 21 v Jezuitské koleji na Masarykově náměstí od 5. 3. do 1. 4. 2020. Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek 12. 3. 2020 od 15:00 hod.

Na táborech se organizačně podílí Region Slovácko, Park Rochus, o. p. s., Dům dětí a mládeže Šikula a Informační centrum pro mládež prostřednictvím Klubu přátel ICM.